Powrót do wpisów

Pielęgnacja skóry jesienią

Jesień niewątpliwie jest jedną z najbardziej urokliwych pór roku. Nie jedna jesieniara i nie jeden jesieniarz czekają na moment w którym w kawiarniach pojawią się pyszne dyniowe kawy a w sklepach mięciutkie swetry. Sezon grzewczy hula w najlepsze, a coraz krótsze dni trochę zmuszają nas trochę do częstszego spędzania czasu w domu - i może zadbania o siebie ? Ciągłe zmiany otoczenia z zimnego na ciepłe mogą dać znać o sobie głównie na naszej skórze, dlatego warto odpowiednio o nią zadbać. 

SKÓRA TWARZY

Zadbajmy o dostarczenie skórze odpowiednich składników odżywczych, które ochronią ją przed utratą wilgoci. Krem nawilżający czy krem odżywczy o bogatej konsystencji przyniesie ukojenie przesuszonej skórze. Warto dostarczyć jej również witaminę E czy witaminę C, którą znajdziecie w Szpakowym Serum olejowym Kwiat Koniczyny. Masaż wykonany przy nakładaniu serum dodatkowo uelastyczni skórę. Wszystkie kroki pielęgnacji oraz kosmetyki powinny skupiać się przede wszystkim na stworzeniu warstwy ochronnej aby jak najbardziej zminimalizować tzw. TEWL czyli przeznaskórkową utratę wody która wzmaga się podczas jesieni.

Jesień to również idealna pora na wprowadzenie kuracji i kosmetyków kwasowych. Więcej o kwasach dowiecie się z naszego wpisu dotyczącego kwasów AHA, BHA i PHA oraz z opisu Serum Kwasowego Szarotka Alpejska, które idealnie wpisuje się w jesienną pielęgnacje.

Kamper na tle wzgórza. Brązowo-żołta kolorystyka.

SKÓRA CIAŁA

Co prawda, skóra ciała jest grubsza niż skóra twarzy - nie oznacza to jednak, że w okresie jesiennym nie przesusza się również mocno. Suchą skórę najbardziej widać np w okolicach piszczeli czy przedramion. Warto w takim wypadku zadbać o regularne peelingowanie, które usunie martwe komórki naskórka oraz systematyczne natłuszczanie ciała. Bogate szpakowe musy do ciała stworzą okluzję na skórze i zapewnią jej ochronę. Dla lubiących inne konsystencje polecamy lekkie olejki lub po prostu klasyczny Supekrem, którego możesz używać zarówno do ciała jak i twarzy.

PRO TIPS OD SZPAKÓW

Pielęgnacja jesienna to również codzienne używanie SPF. Mimo, że słońce nie pokazuje się już tak chętnie jak wiosną czy latem nie oznacza to, że do skóry nie dociera promieniowanie (szczególnie promieniowanie UVA, wpływające przede wszystkim na starzenie się skóry). Prewencja to zawsze najlepszy kompan.

Nie zapomnij również o odpowiednim nawodnieniu - to podstawa aby utrzymać elastyczną i jędrną skórę.

I na koniec jej wysokość suplementacja. W szczególności witaminy D, która syntetyzowana jest w skórze poprzez działanie promieni UV. W okresie dużo mniejszego nasłonecznienia dobrze jest przyjmować ją "od zewnątrz". W sprawach kosmetyków możesz liczyć na Szpaki ale z przypadku suplementów skontaktuj się ze specjalistą, który pomoże w doborze odpowiedniego rodzaju i dawki. Podziękuje Ci za to nie tylko Twoja skóra ;)

Polecane

Autorka:
Magdalena Hofman
Mydlarnia Cztery Szpaki

Przeczytaj także

Kwasy AHA, BHA i PHA

Kwasy AHA, BHA i PHA

Suche skórki na twarzy – skąd się biorą i jak się ich pozbyć?

Suche skórki na twarzy – skąd się biorą i jak się ich pozbyć?

Retinol - z czym (nie) łączyć? Efekty, jakie można uzyskać po zastosowaniu?

Retinol - z czym (nie) łączyć? Efekty, jakie można uzyskać po zastosowaniu?

Zobacz także

Jak poprawić stan cery?

Jak poprawić stan cery?

Kwasy AHA, BHA i PHA

Kwasy AHA, BHA i PHA

Peeling skóry – przed czy po goleniu?

Peeling skóry – przed czy po goleniu?