Powrót

Masło kakaowe

Ten olej, występujący naturalnie pod stałą postacią, charakteryzuje wysokie stężenie składników o silnym działaniu przeciwutleniającym, tzw. polifenoli - antyoksydantów, dzięki którym staje się składnikiem bardzo pożądanym na polu walki z postępowaniem procesów starzenia się skóry. Przyczyniają się one bowiem do neutralizacji wolnych rodników.

Masło kakaowe jest także cennym źródłem kwasów: oleinowego, palmitynowego i stearynowego, dzięki którym pozytywnie wpływa na wygląd i kondycję skóry - pozostawia ją wygładzoną, napiętą i miękką. Olej ten wykazuje również silne działanie ochronne - jest dodatkowym wsparciem dla naturalnego płaszcza lipidowego i zapobiega przenikaniu toksyn z otoczenia.

Wysoka zawartość wspomnianych wcześniej antyoksydantów sprawia również, że masło kakaowe jest niezwykle przydatne w pielęgnacji skóry problematycznej - ze skłonnościami do trądziku, egzemą, łuszczycą czy skłonnościami do atopii. Działa łagodząco, kojąco i przeciwzapalnie - pomaga rozjaśniać przebarwienia i goić drobne rany.

Produkty z masłem kakaowym

Powiązane artykuły

Dlaczego warto stosować kosmetyki naturalne?

Dlaczego warto stosować kosmetyki naturalne?

Jak zadbać o skórę zimą?

Jak zadbać o skórę zimą?

Masło do ciała – zalety i rodzaje

Masło do ciała – zalety i rodzaje