Powrót do wpisów

Sekrety japońskiego masażu Kobido - wszystko, co warto wiedzieć

Kobido, czyli "Starożytna droga do piękna". Odkryj z nami japoński lifting twarzy bez skalpela. Technika masażu Kobido to coś więcej niż masaż. Otóż jest to ceniona sztuka oparta na zasadach medycyny chińskiej i japońskiej. Jego korzenie są głęboko osadzone w tradycji. Współcześnie nabrał ogromnej popularności i chętnie stosowany jest w salonach piękności, jako alternatywa dla zabiegów medycyny estetycznej. Opiera się głównie na obszarach twarzy, szyi i dekoltu.

Jak wygląda i na czym polega masaż Kobido? 

Ruchy podczas masażu Kobido to głównie szybkość i mocne naciskanie. Mogą wywołać lekki dyskomfort i oscylować na pograniczu bólu, jednak nie powinny do niego doprowadzić. Docelowo mają przynieść relaks i odprężenie. Podczas całego zabiegu masażysta szczypie, głaszcze, ugniata, klepie i opukuje skórę. Masaż trwa zwykle 90 minut, jednak zależy to głównie od salonu SPA, w którym jest wykonywany. Składa się z kilkudziesięciu ruchów i kilku następujących po sobie etapów:

  • masaż tkanek głębokich - ta część ma na celu rozluźnienie tkanek odpowiadających za powstawanie zmarszczek i widocznych oznak starzenia się skóry
  • relaksacja - masaż tkanek i część relaksacyjna mają za zadanie przygotować skórę do następnych etapów, by te przyniosły zamierzony efekt widoczny już po pierwszym zabiegu, w tej części masażysta dba o to, aby rozluźnić napięcie mięśni, usprawnić krążenie krwi oraz wprowadzić w stan relaksacji
  • drenaż limfatyczny - ten etap polega na uciskaniu odpowiednich miejsc na skórze poprzez zastosowanie zaawansowanych ruchów stymulujących układ limfatyczny, usprawnia przepływ limfy, niweluje obrzęki twarzy, pobudza krążenie, widocznie poprawia wygląd twarzy, zwiększa przyswajanie substancji odżywczych wnikających w głębsze warstwy skóry, głęboko i pozytywnie wpływa na cały organizm, sprawnie działa na worki pod oczami, usuwa toksyny i zanieczyszczenia oraz działa antystresowo
  • lifting - efekt liftingu to odpowiednio dobrane zaawansowane techniki i mocne oraz intensywne ruchy, które pobudzają mięśnie i nerwy, widocznie poprawiają kontur twarzy i jędrność skóry, naturalny lifting odpowiedzialny jest również za stymulację elastyny i kolagenu, działa na poprawę wyglądu cery, która staje się rozświetlona i nabiera blasku, niweluje ślady zmęczenia 
  • Kobido warto zakończyć akupresurą, która zrelaksuje i odpręży oraz uwolni blokady energetyczne 

Najlepsze efekty zabieg Kobido może mieć wtedy, gdy masaż wykonywany jest  przez specjalistę regularnie co 2-3 tygodnie. Efekty znikną tak szybko, jak szybko poprzestaniemy go regularnie stosować. 

Przeciwwskazania do masażu Kobido

Masaż twarzy Kobido jest w pełni bezpiecznym i nieinwazyjnym zabiegiem, jednak istnieje kilka ograniczeń przez, które nie można wykonać zabiegu. Oto one:

  • stany zapalne skóry
  • stany zapalne organizmu np. gorączka
  • ciąża zagrożona
  • wysokie ciśnienie tętnicze
  • skóra trądzikowa i naczynkowa
  • wykonane wcześniej inwazyjne zabiegi medycyny estetycznej np. botoks
  • ekstrakcja zęba
  • mezoterapia
  • wypełniacze i nici
  • zabiegi laserowe
  • uszkodzenia twarzy i szyi np. rany, siniaki, obrzęki

Efekty masażu Kobido

Dowiedz się, jakie efekty daje masaż często nazywany "niechirurgicznym liftingiem twarzy". 

  • stymulacja produkcji kolagenu i elastyny
  • szybsza regeneracja skóry twarzy poprzez stymulację metabolizmu komórkowego
  • wpływa korzystnie na koloryt skóry, z uwagi na fakt iż pobudza układ krwionośny 
  • pomaga rozluźnić mięśnie twarzy
  • pomaga osobom borykającym się z bruksizmem
  • jest doskonały dla osób z bólami migrenowymi
  • zmniejsza widoczność zmarszczek i zapobiega ich powstawaniu
  • rozluźnia układ nerwowy 
  • poprawia owal twarzy 

Kobido home – samodzielny masaż twarzy w domu

Zastanawiasz się czy można wykonywać masaż Kobido w domu? Nie wszystkie jego etapy można wykonać samemu. Masaż Kobido to skomplikowana sztuka, która wymaga odpowiedniej wiedzy, której warto dowiedzieć się chociażby z kursów. Doskonałą alternatywą z efektami podobnymi do tych,  które niesie za sobą Kobido to liftingujący masaż twarzy, który warto wprowadzić do codziennego rytuału na stałe.

Do samodzielnego wykonania masażu liftingującego twarzy w domu przyda się serum, olejek do masażu lub krem, które dodatkowo będą miały korzystny wpływ na skórę. Warto zapalić sobie w pobliżu ulubioną świecę, która wprowadzi w doskonały nastrój i sprawi, że cały zabieg stanie się jeszcze bardziej przyjemny.

Zanim zaczniesz robić masaż wykonaj kilka czynności

  1. Zacznij od dokładnego demakijażu twarzy. Polecamy postawić w tym kroku na dwuetapowy demakijaż, który w pierwszym etapie ma za zadanie zmyć makijaż, a w drugim oczyścić dokładnie skórę twarzy. 
  2. Masaż liftingujący należy wykonywać z tzw. poślizgiem, czyli z użyciem olejowego produktu bądź kremu. Najlepiej w tej roli sprawdzają się serum i olejki do twarzy. Możesz użyć w tym celu serum olejowe do twarzy - Kwiat Koniczyny z zawartością witaminy C, która stymuluje syntezę kolagenu i kwasu hialuronowego.
  3. Do wykonania zabiegu przydadzą się: kamień GuaSha lub roller. Jednak bez obaw, jeżeli nie posiadasz żadnego z nich specjalnie przygotowaliśmy masaż, do którego sprawdzą się wyłącznie dłonie. 
  4. Zastosuj na koniec maseczkę wygładzającą lub oczyszczającą do twarzy i nałóż ulubiony krem. 

Masaż krok po kroku

Masz już za sobą demakijaż i oczyszczanie twarzy oraz wszystkie potrzebne akcesoria, co dalej? Usiądź wygodnie i postępuj zgodnie z instrukcją :)

Krok 1 

Nałóż na twarz krem lub olejek i rozprowadź delikatnie na skórze. 

Krok 2

Zaciśnij obie pięści i połóż łokcie na stole. Oprzyj pięści o policzki, palce powinny być skierowane do środka. Rozluźnij mięśnie twarzy, lekko uciskaj je kostkami u rąk. Pozostań w tej pozycji kilka sekund.

Krok 3

Podnieś głowę do góry i przechyl ją lekko w tył. Zaciśnij obie pięści i uciskaj kostkami palców wzdłuż linii włosów. Nie zmieniając nacisku zsuń kostki w stronę skroni. Przeciągnij je do płatków uszu, przesuwaj ręce i uciskaj skórę ku dołowi wzdłuż szyi aż do obojczyków. 

Krok 4

Złóż dłonie razem. Kciuki powinny być złączone, ale wyprostowane. Połóż czubek kciuka pod wewnętrznym kącikiem lewego oka obok nosa, uciśnij to miejsce i przesuń kciuk w lewo w stronę ucha. Po wykonaniu tego ruchu nie odrywając palców przyciśnij i przeciągnij wzdłuż szyi aż do obojczyka. Powtórz ten ruch 3 razy na każdą stronę twarzy.

Krok 5 

Ponownie złóż dłonie w pięści. Wyprostuj przed sobą przedramiona tak, aby palce były skierowane w twoją stronę. Umieść kostki lekko powyżej brwi i uciśnij skórę oraz przesuń palcami w stronę linii włosów. Bez dotykania twarzy wróć do brwi i powtórz ten sam ruch w górę. Wykonuj ruchy do tej pory aż wygładzisz w ten sposób całe czoło.

Krok 6

Złóż ręce w pięści pozostawiając kciuk do zewnątrz. Unieś lekko oba palce dłoni i połóż na brodzie tuż pod kącikami ust. Uciśnij i pociągnij skórę w kierunku skroni pulsacyjnymi, ale mocnymi ruchami. Użyj trochę siły, ale nie zadawaj sobie bólu. Powtórz ruch 7-8 razy.

Krok 7

Otwórz dłonie i połóż je na czole złączając ze sobą czubki palców. Przesuń płynnie ręce w dół w stronę skroni. Zsuń dłonie aż do obojczyków. Powtarzaj ruchy do momentu, kiedy poczujesz jak odchodzi napięcie z twarzy. 

Krok 8

Weź głęboki oddech, uśmiechnij się i podziękuj sobie za chwilę relaksu i wytchnienia. Stosuj najczęściej jak tylko możesz. Jesteśmy pewni, że warto ! :)

Polecane

Olejek do masażu – dlaczego warto po niego sięgać?

Olejek do masażu – dlaczego warto po niego sięgać?

Olejki do masażu relaksacyjnego – co powinny zawierać?

Olejki do masażu relaksacyjnego – co powinny zawierać?

Sojowa świeca do masażu – jak używać?

Sojowa świeca do masażu – jak używać?