Powrót do wpisów

Peeling skóry głowy

Odpowiednio zadbana skóra głowy to podstawa pielęgnacji włosów. To właśnie w skórze umieszczone są mieszki włosowe, czyli miejsca gdzie powstaje włos. Przy rutynach włosowych często skupiamy się wyłącznie na długości włosów, zapominając o pielęgnacji skóry głowy - a zdrowa skóra głowy równa się zdrowy i mocny włos.

Peeling skóry głowy pomaga pozbyć się martwego naskórka, oczyszcza skalp oraz reguluje pracę gruczołów łojowych. Masaż, który wykonywany jest podczas peelingu pobudza także mieszki włosowe do pracy. Czy wiesz że duża część mieszków włosowych może znajdować się w fazie uśpienia ? Peeling skóry głowy, jak i odpowiednia wcierka może pobudzić ich pracę i przyspieszyć wzrost włosów!

Oczyszczona z martwego naskórka skóra głowy lepiej przyjmie oraz wchłonie więcej składników aktywnych, które znajdują się we wcierkach czy tonikach do skóry głowy.

JAK STOSOWAĆ PEELING I CZYM GO WYKONYWAĆ ?

Na rynku znajdziemy przeróżne preparaty, które mogą pomóc nam w tej czynności. Są to np. szampony peelingujące, kremowe peelingi z zatopionymi drobinkami, specjalistyczne peelingi trychologiczne czy enzymatyczne. Peeling powinniśmy dobrać jak krem - do rodzaju skóry naszego skalpu. Przetłuszczająca się skóra głowy może zaprzyjaźnić się np. z mocniejszym drobinkowym peelingiem a skóra wrażliwsza z delikatnym peelingiem enzymatycznym. Przy wyborze produktu warto przeczytać opis producenta sugerujący do jakiej skóry głowy będzie odpowiedni oraz sposób użycia aby uzyskać jak najlepsze efekty ze stosowania.

Jeśli zaczynasz swoją przygodę z peelingami i nie wiesz jaki peeling nada się do Twojego skalpu możesz wypróbować peeling, który skomponujesz z produktów, które na pewno znajdziesz w swoim domu. Zmieszaj płynny szampon z cukrem aż do uzyskania konsystencji płynnego peelingu. Zmocz włosy i skórę głowy, a następnie rozdzielając pasma włosów nałóż przygotowaną mieszaninę na skórę głowy. Wykonaj delikatny masaż opuszkami palców pozwalając drobinkom cukru peelingować skórę. Nacisk masażu dobierz odpowiednio do Twoich preferencji. Jeśli pierwszy raz wykonujesz peeling - zacznij od delikatniejszych ruchów tak, aby do minimum ograniczyć szarpanie włosów (taka czynność może im jedynie zaszkodzić i spowodować wypadanie). Szampon, który był użyty do naszej mieszanki pozwoli Ci na wygodniejsze rozprowadzenie drobinek, a jednocześnie będzie miał też funkcję myjącą. Po takim masażu wypłucz szampon oraz cukier ciepłą wodą - temperatura pozwoli drobinkom cukru rozpuścić się i da pewność, że nic nie posypie się z naszej głowy :) P.S. cukier jest doskonałym humektantem (nawilżaczem) dla naszych włosów, więc peeling z jego użyciem ma wiele zalet.

PAMIĘTAJ O REGULARNOŚCI WYKONYWANIA PEELINGU

Każdy krok w pielęgnacji wymaga systematyczności, aby mógł zadziałać. Peeling stosuj raz w tygodniu lub rzadziej. Zaobserwuj swoją skórę głowy i oceń po jakim czasie na jej powierzchni zaczyna gromadzić się martwy naskórek, a następnie wpleć peeling skóry głowy w swoją pielęgnację odrobinę wcześniej. Pomiędzy mocniejszymi peelingami (np. takimi z drobinkami ścierającymi) możesz zwrócić uwagę na to, jak myjesz skórę głowy. Jeśli dotrzesz opuszkami palców do skóry głowy i wykonasz odpowiedni masaż przy rozprowadzaniu szamponu również zadziałasz peelingująco na skórę głowy. Oczywiście efekt ten będzie dużo lżejszy niż przy użyciu odpowiedniego produktu, jednak wpłynie pozytywnie na pracę i pobudzenie mieszków włosowych. Te małe kroki pielęgnacyjne pomogą Ci uzyskać bujniejszą fryzurę i zatroszczą się odpowiednio włosy i skórę głowy :)

Polecane