Powrót do wpisów

Minimalistyczna podróż z Czterema Szpakami

Podróże. Kształcą umysł, dają spełnienie ducha, odkrywają przed nami to co nieznane. Nieważne czy są to dalekie egzotyczne wycieczki czy kilkudniowe wypady pod namiot, w każdym przypadku pragniemy ich doświadczać i chcemy jak najlepiej się do nich przygotować.

Mówi się, że podróż przeżywamy zawsze trzy razy: przygotowując się, uczestnicząc i wspominając. Ręka do góry, kto przed wyjazdem nigdy nie zadał sobie pytania „Co spakować do kosmetyczki?”. Cztery Szpaki jako firma tworząca kosmetyki uniwersalne i w duchu zero waste ma na to odpowiedź.

JAK SPAKOWAĆ KOSMETYCZKĘ W PODRÓŻ?

Kosmetyczka powinna zajmować jak najmniej miejsca, a jednocześnie zawierać kosmetyki uniwersalne i wielozadaniowe, które spełnią takie funkcje jak: oczyszczanie skóry i włosów, ochrona i nawilżenie skóry oraz niwelowanie nieprzyjemnego zapachu potu.

Przedstawiamy wam szpakową listę najlepszych przyjaciół w podróży:

Superkrem – ten jegomość od początku zdobył nasze serca. Nie tylko z powodu pięknego, owocowego-orientalnego zapachu, ale też dlatego, że można go stosować dosłownie na każdy obszar skóry. Pożegnajmy się z oddzielnym kremem do stóp, balsamem do ciała, kremem do twarzy oraz kremem do rąk, bo Superkrem jest wszystkim tym, czego potrzebuje skóra w jednym. Zapakowany w wygodną puszkę o pojemności 100 ml zastąpi wam wszystkie, ograniczające miejsce mazidła. Warto dodać, że Superkrem to rodzinny gość i może być używany zarówno przez dorosłych jak i dzieci od 3. roku życia.

Szampon delikatny lub uniwersalny i odżywka – o niezawodny duet do włosów. Tak już się utarło, że produkty włosowe lubią chodzić w parze, a my nie śmialibyśmy ich rozdzielać, dlatego w podróż proponujemy zabrać je razem (coby za sobą za mocno nie tęskniły), najlepiej przekrojone na pół i umieszczone w aluminiowej puszce. Kto się pisze na taką oszczędność miejsca ? My na pewno :)

Mydło w kostce – prosty i naturalny skład szpakowych mydeł przypadł do gustu wielu z Was. Wariacji na temat mydła mamy wiele i każdy znajdzie te, które odpowie jego potrzebom. Do wyboru, do koloru. Dodatkowo jest to produkt bezwodny, a tym samym zero waste. Zarówno do rąk jak i całego ciała. Na czas podróży (ale nie tylko), warto zaopatrzyć się w wygodny, lniany woreczek. Dzięki sznureczkom, łatwo powiesisz umieszczone w nim mydło do wyschnięcia - nieważne czy będzie to hotelowa łazienka, czy kempingowy prysznic. A jakby tego było mało woreczek zapewni nam delikatny peeling skóry podczas mycia. Oczyszczanie i odżywanie. Czego chcieć więcej?
Szpakowy pro tip: jeśli naprawdę ogranicza Was miejsce w kosmetyczce, możecie z powodzeniem użyć szamponu delikatnego jako produktu do mycia ciała. Kostka, choć w zamyśle dedykowana włosom, zawiera delikatne środki myjące, które oczyszczą skórę nawet po najdłuższych górskich spacerach, czy morskich kąpielach.

Dezodorant w kremie – tego produktu chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Wygodny słoiczek ze składnikami, które absorbują pot oraz niwelują jego nieprzyjemny zapach, jednocześnie nie zaburzając naturalnego procesu termoregulacji ciała. Do wybory wersja zapachowa lub, dla tych co jednak lubią coś poczuć, z zapachem :)

Podsumowując, nasza propozycja ograniczająca się do maksymalnie 5 kosmetyków to pielęgnacja, która zapewni Ci poczucie posiadania wszystkiego co potrzebne podczas podróży, a jednocześnie nie zajmie dużo miejsca. Miksuj dowolnie swoje ulubione wersje z każdej kategorii produktowej i stwórz swoją unikalną i minimalistyczną kosmetyczkę.

Polecane

Autorka:
Magdalena Hofman

Mydlarnia Cztery Szpaki

Zobacz także

Dlaczego warto stosować kosmetyki naturalne?

Dlaczego warto stosować kosmetyki naturalne?

Co daje odżywka do włosów i dlaczego warto ją stosować?

Co daje odżywka do włosów i dlaczego warto ją stosować?

Jak wybrać idealnie dopasowany szampon w kostce?

Jak wybrać idealnie dopasowany szampon w kostce?