Powrót do wpisów

Maski do włosów

Jeśli jesteś posiadaczką włosów zniszczonych, farbowanych, suchych czy łamliwych, to dobrze trafiłaś! Nasze NOWE, naturalne maski zastąpią ci drogie wizyty w salonie fryzjerskim. Ułatwią codzienną pielęgnację włosów. Obdarzą twoje kosmyki cennymi ekstraktami. I przede wszystkim dadzą realne, widoczne gołym okiem efekty. Chodź sprawdzić szpakowe maski: nawilżającą i wygładzającą.

 

Szampon i odżywka to nie wszystko, choć stanowią one świetną bazę dla zadbanych, zdrowych włosów. Codzienna stylizacja, wpływ czynników zewnętrznych (np. promieni słonecznych), stres i brak czasu mogą powodować, że nasze czupryny potrzebują więcej troski. Wtedy bogata, wzmacniająca maska jest jak znalazł.

Czytaj więcej

Po co regenerować włosy? Czyli podstawy pielęgnacji

Absolutna podstawa dbania o włosy? Oczyszczanie, rzecz jasna. Szampon pomaga nam pozbyć się zanieczyszczeń, alergenów i nadmiaru łoju z włosów, by były świeże i zdrowe.

Nie należy zapominać, że kosmyki trzeba też od czasu do czasu odżywić. A najlepiej robić to regularnie! Dzięki zastosowaniu odpowiednich produktów, jak odżywka czy maska, włos otrzymuje solidną dawkę nawilżenia, co ogranicza jego wysychanie, puszenie i hamuje utratę witalności. Produkty tego typu są polecane zwłaszcza posiadaczom suchych i zniszczonych włosów, ale tak naprawdę z ich dobroczynności śmiało korzystać mogą także inne typy. To również skuteczna forma ochrony przed rozdwajaniem się końcówek i kruszeniem.

Niektóre z produktów przeznaczonych do odżywiania włosów są zbawienne także dla skóry głowy (np. olej arganowy), która przecież jest podatna na wysuszanie, podrażnienia oraz łupież. Wcieranie lub wmasowanie olejku w skalp niesie ze sobą masę korzyści, łącznie z poprawą ukrwienia oraz stymulacją porostu nowych, silnych włosów (zwłaszcza jeśli stosujemy olejek rozmarynowy).

Trzeba pamiętać, jak ważne jest, by chronić włosy przed szkodliwym działaniem promieni UV, nosząc czapki, kapelusze czy chusty. Zwłaszcza latem, kiedy ostre słońce, słona woda morska i inne niekorzystne czynniki zewnętrzne negatywnie wpływają na strukturę i jakość włosa. 

Dla uszkodzonych włosów, które są kruche, słabe i nieujarzmione, polecamy odżywcze maski. Od razu po tym, jak zetniesz suche końce :)

Naturalne, profesjonalne maski do włosów suchych i nie tylko

Maski przeznaczone są dla każdego typu włosów – na rynku znajdziemy szeroki wybór produktów dedykowanych włosom kręconym i falowanym, osłabionym i zniszczonym, czy też cienkim i łamliwym. Ważne jest, by wybrać formułę maksymalnie dopasowaną do swoich indywidualnych potrzeb. W przeciwnym razie może okazać się, że dana receptura nie odpowiada na główne problemy, z którymi się zmagamy i pielęgnacja zwyczajnie nie przynosi efektów. 

I tak: osoby, których pasmom brakuje objętości, powinny uważać na ciężkie produkty, które mogą obciążać włosy, tak że nie uniosą się u nasady. Osoby, których suche włosy mają bardzo rozchylone łuski, skorzystają na produktach wolnych od SLS, silikonów, ftalanów i parabenów. Wzmacniająca maska do włosów z kompleksem nawilżającym, która dodatkowo podkreśli ich naturalny skręt, będzie w sam raz. Dziewczyny, które lubią szaleć z kolorem na głowie, powinny sięgać po maski do włosów farbowanych i rozjaśnianych, które pomogą uchronić uzyskany odcień (co jest istotne zwłaszcza w przypadku włosów blond, które lubią żółcieć) i będą intensywnie regenerujące. 

W maskach do włosów warto wypatrywać składników odżywczych i cennych ekstraktów, takich jak np.:

  • keratyna
  • olej kokosowy
  • olej awokado
  • olej rycynowy
  • olej z ogórecznika
  • olej jojoba
  • ceramidy
  • proteiny
  • aloes
  • masło shea
  • witamina E
  • ekstrakt z drożdży
  • ekstrakt z pokrzywy
  • ekstrakt z alg
  • ekstrakt z owsa
  • ekstrakt z chmielu.

Zaleca się, by stosować maski do włosów raz lub dwa razy w tygodniu (a nawet codziennie, ale za to krócej – ok. jednej minuty). Aplikujemy tyle produktu, by pokrył nasze czyste, mokre włosy, a po upływnie dziesięciu minut spłukujemy go letnią wodą. Możesz pozwolić włosom wyschnąć naturalnie, użyć suszarki lub osuszyć je miękkim ręcznikiem – byle bez pocierania, by nie uszkodzić struktury włosa.

Nawilżająca maska do włosów

Szukasz maski do włosów zniszczonych, suchych i łamliwych? Mamy wegańską NOWOŚĆ prosto z naszej manufaktury, która będzie odpowiednia :) To nawilżająca maska Chmielowa, która zamyka wilgoć wewnątrz włosa i ogranicza odparowywanie wody, tak by pasma były zdrowe, sprężyste, lśniące i miękkie przez długi czas.

Tę formułę wyposażyliśmy m.in. w:

  • humektanty, czyli nawilżacze
  • kondycjonery, czyli składniki odżywcze
  • naturalne analogi silikonu,
  • olej z ogórecznika
  • ceramidy z nasion rośliny meadfoam
  • ekstrakt z chmielu.

Wszystkie te substancje skutecznie wnikają w głąb włosów, by odżywić i pielęgnować je jak najefektywniej, czyli od środka. W rezultacie łuski włosów lepiej przylegają do siebie, co sprawia, że kosmyki mniej się plączą, są lepiej nawilżone i jedwabiste w dotyku. A coś dla duszy? Oczywiście nie zapomnieliśmy o tym, by maska przepięknie pachniała – i to bez użycia sztucznych substancji zapachowych. Zamiast tego postawiliśmy na kompozycję naturalnych olejków eterycznych: z trawy cytrynowej, cedru atlas, eukaliptusa i rozmarynu. Czyli będzie rześko i pobudzająco! 

Nasza maska chmielowa sprawdzi się szczególnie w przypadku włosów wysokoporowatych oraz włosów średnioporowatych.

Wygładzająca maska do włosów

A do włosów kręconych, które lubią się puszyć, elektryzować i falować, najskuteczniej przemówi wygładzająca maska Pokrzywowa. Dzięki swojej koncentrowanej recepturze czyni kosmyki podatniejszymi na układanie, a także dogłębnie je odżywia i dopieszcza. Z pomocą naszej maski o wiele łatwiej będzie je rozczesywać i żyć z nimi w zgodzie i harmonii :)

Zawiera m.in.:

  • hydrolizowane proteiny kukurydziane, pszeniczne i sojowe
  • naturalne alternatywy silikonów
  • olej z ogórecznika
  • ceramidy z nasion rośliny meadowfoam.
  • ekstrakt z pokrzywy.

Działa jak odżywka do włosów, ale jeszcze mocniej i bardziej na bogato. Wnika głęboko w strukturę włosa, ujarzmiając pasma i zapobiegając nadmiernemu puszeniu się włosów. Formuła chroni włosy i skórę głowy, ponieważ nie zawiera wysuszających, syntetycznych substancji, a jedynie naturalne, roślinne. Wmasowując maskę we włosy, poczujesz nuty lawendy, rozmarynu, drzewa herbacianego i limonki. To nie tylko pożyteczny rytuał dla każdej czupryny, ale też dla głowy – dzięki blendowi olejków eterycznych prawdziwie ukoisz stresy minionego dnia.

Pokrzywową maskę nawilżającą polecamy zwłaszcza tym, którzy zmagają się z efektem sianka na głowie i szorstkimi kosmykami, którym brakuje zdrowego kolorytu i blasku.

Polecane

Oliwa z oliwek na włosy: tak czy nie?

Oliwa z oliwek na włosy: tak czy nie?

Olej z korzenia łopianu na włosy: jakie ma właściwości?

Olej z korzenia łopianu na włosy: jakie ma właściwości?

Poznaj sposoby na puszące się włosy

Poznaj sposoby na puszące się włosy