Powrót do wpisów
kosmetyki do bagażu podręcznego

Kosmetyki do bagażu podręcznego – jak spakować i na co zwrócić uwagę?

Myśl o pakowaniu kosmetyków do walizki każdorazowo przyprawia cię o stres i nerwy przed wylotem? Spokojnie! My wiemy, jak je przewozić w bagażu podręcznym, by bramki na lotnisku nie pikały :) Przeczytaj i sprawdź, jak zapakować kosmetyczkę w kompaktowy i właściwy sposób.

Jakie kosmetyki zabrać do samolotu w kosmetyczce?

Zacznijmy od tego, że dobrze jest mieć listę rzeczy, bez których nie obejdziesz się na wyjeździe. Warto napisać uniwersalną checklistę, dzięki której uporządkujesz myśli, zrobisz sprawnie przedwakacyjne zakupy i będziesz mieć pewność, że wzięłaś ze sobą wszystko, co trzeba. Oto nasza propozycja takiej rozpiski, z której możesz śmiało skorzystać, przygotowując swoje ulubione kosmetyki na wyjazd:

Dzięki takiemu zestawowi będziesz zaopiekowana od stóp do głów. Pielęgnacja w podróży jest tak samo istotna, jak w warunkach domowych – a jeśli wybierasz się do miejsca, w którym panują niekorzystne warunki (jak ostre słońce, wysokie temperatury lub, wręcz przeciwnie, mróz i silny wiatr), to nawet bardziej. Skórę i włosy należy chronić przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi, dbając o stan naszej bariery hydrolipidowej (poprzez stosowanie kremu i serum) oraz przeprowadzając proste zabiegi regeneracyjne, jak nałożenie odżywki na włosy czy kremu z filtrem przeciwsłonecznym na ciało i buzię.

Kosmetyki w bagażu podręcznym – co wolno, a czego nie?

No dobrze, wiesz już, co chcesz zabrać. Ale jak ma się to do obowiązujących zasad dotyczących transportowania kosmetyków?

Twoim bagażem podręcznym może być walizka, plecak lub torba. Sprawdź na stronie internetowej konkretnej linii lotniczej, jakie wymiary bagażu obowiązują na ich pokładzie. Oprócz takiego bagażu należy zaopatrzyć się w przezroczystą kosmetyczkę lub woreczek strunowy o maksymalnej pojemności 1 litra (100 ml). Do niego spakujesz swoje płynne kosmetyki. Każdy z nich musi być solidnie zakręcony i przechowywany w słoiczku, tubce, buteleczce lub innym opakowaniu (niekoniecznie przezroczystym i niekoniecznie plastikowym – aluminiowe lub szklane pojemniki również są w porządku). Zasady przewozu kosmetyków w płynie są dość sztywne, więc pamiętaj o nich, by uniknąć konieczności wyrzucenia ich na lotnisku. Nie ma określonej liczby sztuk kosmetyków, jakie można zabrać. Grunt, żeby ulubione produkty pomieściły się w woreczku o pojemności nie większej niż 100 ml.

Pamiętaj, że te reguły stosuje się nie tylko do produktów kosmetycznych. Wszystko, co jest płynne, musi zmieścić się w przezroczystym woreczku. Więc jeżeli bierzesz ze sobą soczewki, krople do oczu, szot witaminowy czy spray do nosa, ich miejsce jest właśni w nim. Zagospodaruj na nie miejsce, pamiętając, że zamek czy zapięcie strunowe muszą się dokładnie dopiąć.

Kontrola bezpieczeństwa na lotnisku może wykazać, że przewozisz płynne produkty poza kosmetyczką. Nie warto ryzykować dodatkowego przeszukania i w efekcie rozciągnięcia w czasie procedur bezpieczeństwa. To może doprowadzić do opóźnień i... frustracji współpasażerów :)

Jeśli już wiesz, że nie dasz rady zapakować wszystkich swoich kosmetyków na podróż do jednej kosmetyczki, to a) przeczytaj nasze tipy, które są wypisane poniżej, b) rozważ bagaż rejestrowany. W takim bagażu możesz przewozić niezbędne kosmetyki do makijażu oraz pielęgnacji do woli. Ta opcja dodatkowo kosztuje, ale może zapewnić ci spokój, którego potrzebujesz.

Jak sprytnie spakować kosmetyki do samolotu?

Absolutnie najlepszym sposobem na zaoszczędzenie miejsca w przezroczystej kosmetyczce z płynami jest ich ograniczenie. Ale wcale nie musisz z nich rezygnować! Zamienienie płynnego produktu na jego odpowiednik w formie stałej to bardzo proste i efektywne rozwiązanie. Zamiast szamponu i odżywki w płynie postaw na analogiczne produkty w kostkach. To samo tyczy się balsamów oraz mydeł, które zastąpią ci krem i żel pod prysznic. Kostka jest niezwykle wydajna, zajmuje niewiele miejsca w bagażu podręcznym i możesz ją zabrać na pokład bez żadnych problemów.

Postaw na kosmetyki wielofunkcyjne. Zamiast brać osobno żel do higieny intymnej, szampon, żel do twarzy oraz do ciała, możesz zapakować tylko jeden (!) produkt. Nasza Superkostka pełni rolę wszystkich tych receptur. Na pewno są to rzeczy, których używasz na co dzień, dlatego alternatywa 4 w 1 będzie maksymalnie praktyczna i komfortowa na wyjeździe.

Przelej ulubione kosmetyki w standardowych, większych opakowaniach do małych, wielorazowych pojemników. To ekologiczne rozwiązanie, które pozwoli ci zmniejszyć wagę bagażu, ilość produkowanych odpadów i komfort podróży. Taki maleńki słoiczek, np. z kremem do rąk, możesz zawsze mieć pod ręką na wycieczce.

Zamiast przelewać, możemy zabrać na pokład samolotu produkty travel size, czyli gotowe, dostosowanie pojemnością kosmetyki płynne. Takie zestawy kosmetyków znajdziesz oczywiście w sklepie 4 Szpaków – dzięki nim podróż samolotem przebiegnie bezstresowo, a sam pobyt w nowym miejscu bardzo, bardzo przyjemnie. Mini produkty perfekcyjnie wpisują się w ideę city breaków czy po prostu krótkich wypadów, podczas których nie musimy mieć ze sobą full-size'owych rzeczy.

Może to być też idealna okazja do tego, by wykorzystać próbki produktów, które posiadasz: w saszetkach, mini słoiczkach czy tubkach – oczywiście pamiętając, że nietestowane wcześniej formuły mogą (choć nie muszą) okazać się drażniące dla skóry lub spowodować reakcję alergiczną. Zachowaj ostrożność i przed użyciem zrób prostą próbę uczuleniową na przedramieniu.

Największe kosmetyki umieść na spodzie woreczka. To pomoże ci łatwo go zapiąć. Nam najczęściej sprawdza się ustawianie ich w pionie, jeśli są to buteleczki, lub bokiem, jeśli są to słoiczki. W bagażu podręcznym muszą składać się niczym tetris, abyś mogła z luzem w głowie (i woreczku strunowym) odhaczyć każdy punkt na swojej liście kosmetyków.

Polecane

Peelingi na lato - jak i dlaczego warto ich używać?

Peelingi na lato - jak i dlaczego warto ich używać?

Uczulenie na słońce - jak chronić skórę latem?

Uczulenie na słońce - jak chronić skórę latem?

Potówki u dorosłych – objawy, przyczyny i skuteczne sposoby leczenia

Potówki u dorosłych – objawy, przyczyny i skuteczne sposoby leczenia