Świece

Świece sojowe Mydlarni Cztery Szpaki charakteryzują się subtelnym i łagodnym, lecz dobrze wyczuwalnym aromatem pochodzącym wyłącznie z naturalnych olejków eterycznych, których kompozycje nie tylko pięknie pachną, ale również relaksują i poprawiają nastrój. W naszej ofercie możesz znaleźć trzy świece zapachowe: kwiatową Bogatkę, cytrynową Pliszkę i korzennego Rudzika, a także świece do masażu. 

Świeczki to niebywale wdzięczny przedmiot, który rozkosznie podkręca celebrowanie codzienności. Ciepły płomień świecy od pierwszej sekundy tworzy przyjemną atmosferę, a jej przyjemny zapach pozytywnie działa na zmysły i pomaga się odprężyć. Ręcznie robione świece sojowe dają to miłe uczucie obcowania z dziełem czyichś zdolnych dłoni plus są doskonałym pomysłem na upominek. Mamy takie przypuszczenie, że obok skarpetek i kubków to właśnie ekologiczne świeczki mają szansę być w prezentowej czołówce. Z tego sympatycznego „umilacza” warto korzystać przez cały rok. Równie dobrze spełnia swoją rolę w zimowe popołudnie, jak i w letni wieczór – wystarczy tylko wybrać zapach adekwatny do okoliczności i oczekiwań. Co więcej: niektóre świece skutecznie odstraszają komary, dzięki czemu można spokojnie spędzać czas na balkonie i tarasie. Najbardziej wkręcone w temat osoby potrafią mieć kilka lub kilkanaście świec i w zależności od dnia i humoru żonglować zapachami. Szanujemy i rozumiemy.

Dlaczego warto wybierać naturalne świece sojowe?

Wybór świeczki sojowej zamiast jej odpowiednika z parafiny jest zdecydowanie lepszą dla zdrowia decyzją, ponieważ ta pierwsza nie emituje żadnych szkodliwych substancji. Wosk sojowy jest nietoksyczny, naturalny i bezpieczny – dla ludzi, zwierząt i środowiska, dzięki czemu można korzystać z jego zalet z pełnym spokojem. Relaksujące sesje w towarzystwie płomienia można sobie w tym przypadku serwować częściej i nie ma to żadnego negatywnego wpływu na samopoczucie. Świece z naturalnego wosku sojowego są w pełni biodegradowalne, a tym samym – dużo bardziej łaskawe z punktu widzenia planety. Jeśli do tego dorzucimy wydajność świec sojowych – która jest o ok. 50% większa niż świec parafinowych, ponieważ wosk sojowy topi się znacznie wolniej – wychodzi na to, że to najlepsza dostępna opcja. Jeszcze jedna kwestia na plus dla wosku sojowego: jeśli pojawi się jakiekolwiek zabrudzenie, którego źródłem jest taka właśnie świeca, do jego usunięcia wystarczy ciepła woda i odrobina mydła.

Siła zapachu i potęga aromaterapii

Zapach ma potężną moc. Wystarczą określone znajome nuty, by przenieść się we wspomnieniach w sam środek określonej sytuacji i miejsca i poczuć konkretne emocje z nimi związane. W taki oto sposób aromaty tworzą zarówno atmosferę i klimat, jak również wpływają na samopoczucie, wydobywając z pamięci różne dobre momenty i je odkodowując. Na sile węchu bazuje m.in. aromaterapia, która poprzez zapach wpływa na nastrój oraz zdrowie fizyczne i psychiczne. To dlatego świece sojowe z dobrej jakości olejkami eterycznymi są w stanie wpływać na Twój poziom energii, chęć do działania, dobry humor, a niekiedy wręcz przeciwnie – mogą odprężać, uspokajać i wyciszać po intensywnym lub stresującym dniu. Warto korzystać z tego niezwykłego narzędzia, jakim jest nos, i otaczać się zapachami, które w danej chwili robią nam po prostu dobrze. Gorąco Ci polecamy świece sojowe, bo to jeden z prostszych sposobów na jednoczesną poprawę nastroju i stworzenie aury przytulności. To jedna z tych małych przyjemności, które warto sobie w życiu regularnie serwować – wiedzą o tym ci, którzy mają niezłą kolekcję świec i sięgają po różne zapachy w zależności od ochoty. W trosce o zdrowie i potrzeby środowiska warto wybierać bezpieczne świece, których bazą jest wosk sojowy i w których nie ma ani grama parafiny. Kolejny etap to decyzje związane z zapachami – tu niech Cię prowadzi nos i intuicja.

Szpakowe świece sojowe z dodatkiem naturalnych olejków eterycznych

W naszej sekcji świeczkowej znajdziesz aromatyczne trio, któremu nazwy użyczyły trzy piękne ptaki. Przezroczyste słoiczki są wypełnione wysokiej jakości woskiem sojowym i olejami eterycznymi. Niczym więcej i niczym mniej – tyle wystarczy, by stworzyć bezpieczne świece, które wypełniają wnętrze przytulnym ciepłem i sprawiają, że samopoczucie i nastrój stają się nieco bardziej pluszowe. Baza naszych świeczek jest taka sama, lecz każda z nich ma inny aromat. Szpakowe świece zapachowe są wyraziste i subtelne jednocześnie. Ich zapachy wyraźnie czuć w pomieszczeniu, ale nie przytłaczają i nie męczą. To taki dyskretny towarzysz w trakcie błogiego lenistwa i cichy kompan podczas różnych domowych (lub plenerowych) aktywności (bo kto powiedział, że świece sojowe można palić tylko w domu). Czas spalania każdej z nich wynosi ok. 30 godzin.

Choć wiemy, że dużą popularnością cieszą się świece sojowe z drewnianym knotem, nasze ptasie świeczki dostały knoty bawełniane – jakoś nam bliżej do takiego wariantu. A co z aromatem? Temat zapachu to kwestia subtelna i indywidualna, ale chcemy Ci przybliżyć charakter, jaki mają nasze świece sojowe. Rudzik kryje w sobie kompozycję czterech olejków eterycznych: cynamonowego, goździkowego, pomarańczowego i sosnowego. Każdy z nich jest szalenie apetyczny, a co dopiero cały kwartet! Nam to połączenie kojarzy się raczej jesiennie, kocykowo i błogo, ale wiemy, że wielu osobom ta świeczka towarzyszy przez cały rok. I super. Całość jest korzenna i świeża. Te olejki, oprócz tego, że dzięki nim świeca zyskuje cudowny aromat, mają też inne zalety: działają bakteriobójczo, ułatwiają oddychanie i zasypianie, dodają energii, rozjaśniają umysł i zniechęcają owady do przebywania w otoczeniu świeczki.

Jeśli wolisz bardziej energetyczne i wibrujące świeżością połączenia, zerknij na Pliszkę. Olejek eteryczny z cytronelli połączyliśmy tu z olejkiem z cytryny i z mięty. A jak jest cytryna i mięta jednocześnie, to wiadomo, że jest też soczyście, apetycznie i pobudzająco. Ta kompozycja poprawia nastrój, dodaje wigoru, ale też niweluje napięcie oraz – co szczególnie ważne latem – odstrasza komary. Polecamy ją wtedy, kiedy jest potrzeba polepszenia humoru sobie lub komuś, a także w sytuacji, kiedy chcesz odświeżyć pomieszczenie i podkręcić panującą w nim atmosferę.

Trzecią z naszych świec jest Bogatka. Wosk sojowy wypełniają tu olejki z pomarańczy, bergamotki, sosny oraz ylang-ylang. Ten miks działa kojąco na bóle głowy, zmniejsza napięcie i redukuje poziom stresu, uspokaja i odpręża, a jednocześnie napełnia dobrą energią i zachęca do uśmiechu. Całość jest ciut egzotyczna, trochę kwiatowa, dość świeża. Niektórym kojarzy się z wiosną, innym z lasem, jeszcze komuś z bukietem kwiatów. W zależności od tego, na jakie nuty Twój nos jest szczególnie wyczulony, świeca może mieć dla Ciebie nieco inny charakter, wierzymy jednak, że jeśli to Twoje klimaty, zostanie z Tobą na dłużej.

Świece zapachowe – idealny pomysł na prezent

Wylosowana do mikołajkowego upominku koleżanka z pracy, ciocia, która zaraz obchodzi okrągłe urodziny, nauczycielka młodszego syna, daleki kuzyn, który robi parapetówkę, najlepsza przyjaciółka, która uwielbia naturalne aromaty i ekologiczne rozwiązania – świeca to uniwersalny, osobisty i (niemal) zawsze trafiony prezent. Świece sojowe z drewnianym lub bawełnianym knotem ładnie się prezentują i sprawiają, że w pomieszczeniu unoszą się przyjemne zapachy oraz ma miejsce leniwa sesja aromaterapii. To relaks dla zmysłów i przyjemność dla wzroku, jako że płomień ma w sobie hipnotyzującą siłę i moc (w końcu nie bez powodu tak wiele osób może się godzinami wpatrywać w płonące ognisko). A powiedzmy sobie wprost: relaksu i przyjemności nigdy za wiele. Jeśli zatem jesteś w sytuacji, w której szukasz niezobowiązującego prezentu, który sprawi komuś szczerą radość – postaw na nietoksyczne, wydajne, ręcznie robione świece zapachowe.

Jak należy palić świece z wosku sojowego?

Sprawa jest niby prosta, ale warto wiedzieć o kilku zasadach, dzięki którym unikniesz tzw. tunelowania świecy i posłuży Ci ona przez dłuższy czas, aż do ostatniej kropli wosku. Za każdym razem pilnuj takiego czasu palenia świecy, by wosk rozpuścił się równomiernie na całej powierzchni – od knota po ścianki słoiczka. Optymalny czas palenia to mniej więcej trzy godziny. Przed każdym zapaleniem przytnij knot do długości 3-5 mm – dzięki temu zabiegowi świeczki palą się równym, ładnym płomieniem. Podczas palenia stawiaj świecę na odpornym na ciepło słoiczka podłożu, a kiedy jest zgaszona – zakryj ją wieczkiem i nie wystawiaj na działanie słońca. Po wypaleniu świec pozostałe po nich szklane pojemniki możesz wykorzystać do innych celów, dając im tym samym drugie życie.