Olejki do masażu

Olejki do masażu opierają się wyłącznie na olejach najwyższej jakości, a ich zapach to sama natura. 

  1. Zestaw Miłość Promocja
    Zestaw Miłość
    125,00 PLN 140,00 PLN

Na co dzień troszczymy się przede wszystkim o cerę – w końcu pełni funkcję naszej wizytówki. A czy pamiętamy o ciele i mięśniach, które codziennie wykonują ciężką pracę? Nagródź je przyjemnym masażem, by wzmocnić, odmłodzić i odżywić skórę tak, jak na to zasługuje. Wybierz swój ulubiony olejek do masażu i voilà!

Olejki do masażu – wielka moc w paru kroplach

Olejek do masażu nie jest nowym wynalazkiem. To kosmetyk stosowany od wieków, uwielbiany za swoją uniwersalność, przyjemność, jaką dostarcza, ale przede wszystkim skuteczność, którą zapewnia w pielęgnacji. Jest on również wyjątkowo wydajny – by pokryć powierzchnię całego ciała, wystarczy już zaledwie kilka kropli, dlatego olejek do masażu wystarcza na bardzo długo. Różnorodność receptur dostępnych na rynku kosmetyków sprawia, że każda osoba może znaleźć formułę odpowiadającą jej potrzebom i wyzwaniom – a bywają one oczywiście rozmaite: od wiotkiej, przesuszonej skóry, przez szorstką fakturę, aż po nadmierny stres i spięte mięśnie. Kiedy robimy masaż, olejek dba o odpowiedni poślizg dłoni i dostarcza skórze wartości odżywczych.

Z czego zrobione są olejki do masażu?

Jak sama nazwa wskazuje, w składzie takiego kosmetyku znajdziemy olej lub kompozycję kilku olei, często wzbogaconych dodatkiem zapachowym i/lub witaminami. Naturalne olejki do masażu mają wysoki procent składników pochodzenia naturalnego, są więc cenione zwłaszcza przez miłośniczki i miłośników ekologicznej pielęgnacji, stroniących od przetworzonych, syntetycznych produktów.

W skład receptur olejków wchodzić mogą oleje z orzechów (np. olej ze słodkich migdałów, olej kokosowy, olej z orzechów laskowych), oleje z nasion roślin (np. olej arganowy, olej słonecznikowy, olej lniany, olej sezamowy) czy oleje z pestek owoców (np. olej awokado, olej z pestek winogron, rokitnikowy, malinowy, żurawinowy). Dodając do formuły pachnący olejek eteryczny, otrzymuje się pielęgnujący i aromaterapeutyczny olejek do masażu równocześnie. Dwa szpaki za ogon :)

Olejki eteryczne – czy można stosować je do masażu?

Olejek do masażu relaksacyjnego może zawierać olejek eteryczny, natomiast jest to zwykle niewielkie stężenie, bezpieczne dla skóry. Użycie czystych olejków eterycznych bezpośrednio na ciało może powodować podrażnienia, zwłaszcza u osób z alergiami. Jeśli masz wrażliwą skórę, nie aplikuj go w dużej ilości na skórę – istnieje ryzyko, że rozwinie się wtedy stan zapalny. Warto pamiętać też, że niektóre olejki eteryczne, jak bergamotowy, grejpfrutowy, cytrynowy czy limonkowy (ale tylko jeśli pozyskiwane są metodą tłoczenia na zimno), mogą wykazywać działanie fototoksyczne. Oznacza to, że skóra wystawiona na działanie promieni słonecznych po zaaplikowaniu olejku staje się wrażliwsza, a przez to narażona na uszkodzenie tkanek i przebarwienia, czyli hiperpigmentację. Dlatego zaleca się rozcieńczać olejek eteryczny lub stosować kosmetyki, które zawierają je jako dodatek, w niskim i bezpiecznym stężeniu.

Pielęgnuje, relaksuje, łagodzi podrażnienia i...

Lista dobrodziejstw, jakie płyną ze stosowania olejku do masażu, jest długa i bogata.

Korzyści dla ciała

Olejek do masażu ciała poprawia krążenie krwi i pomaga zmniejszyć napięcie mięśniowe. Relaksujący masaż rozluźnia bowiem mięśnie, które twardnieją i napinają się w sytuacjach stresowych. Wmasowując olejek w ciało, naturalnie stymulujemy mikrokrążenie skórne, dzięki czemu opóźniamy starzenie skóry i wzmacniamy jej odporność na czynniki zewnętrzne. Jeśli walczysz z cellulitem, regularnie stosuj olejek do masażu, by dodatkowo uelastycznić, zregenerować i natłuścić skórę. Olejku można używać do całego ciała, również jako warstwy okluzyjnej – zaaplikowany na krem lub balsam, który intensywnie nawilża skórę, olejek domyka pielęgnację i odpowiada za hamowanie nadmiernej utraty wody z naskórka. Dzięki temu ciało pozostaje odżywione na dłużej i lepiej wchłania składniki odżywcze.

Korzyści dla duszy

By odprężyć umysł, stosuj olejki do masażu, kiedy czujesz, że musisz odpuścić i zadbać o swój dobrostan psychiczny. Ta forma pielęgnacji korzystnie wpływa na kondycję skóry, ale także na układ nerwowy – by odczuć poprawę nastroju, wybieraj zwłaszcza takie blendy olei, w których znajdują się naturalne olejki eteryczne. Zapach, który rozwinie się na ciele w trakcie aplikacji, ukoi nerwy i przyniesie ci wrażenie świeżości. Wygospodarowanie chwili czasu na masaż (nawet raz w tygodniu), pozwoli ci poczuć, że robisz coś dobrego dla siebie i własnego samopoczucia – a z pewnością jest to coś, czego wielu z nas na co dzień brakuje.

Jaki olejek do masażu wybrać?

Jak już wiesz, olejek do masażu jest wartościowym elementem rytuału pielęgnacyjnego, w którym okazujemy swojemu ciału troskę i uczucie. A skoro o uczuciach mowa, nie sposób nie wspomnieć o bestsellerze od Czterech Szpaków. Olejek do masażu Miłość to produkt stworzony po to, by wyczarować prawdziwe SPA w domowym zaciszu.

Bazą Miłości jest olej ze słodkich migdałów, który niezwykle szybko się wchłania i wykazuje właściwości łagodzące, sprawdzi się więc na skórze podrażnionej i wrażliwej. Na liście składników znajdują się też oleje sezamowy, arbuzowy i awokado – to trio odgrywa rolę maksymalnie odżywczej bomby, która pozostawia ciało właściwie nawilżone, zregenerowane i ukojone.

By zwiększyć doznania zapachowe, wyposażyliśmy tę formułę w naturalne olejki eteryczne. Grejpfrut, paczula i ylang ylang są odpowiedzialne za piękny, sensualny, pobudzający zapach, który działa odprężająco na głowę i pozostawia na skórze wszystkie najprzyjemniejsze nuty, by rozpieszczać cię jeszcze długo po aplikacji.

Jak wykonać masaż ciała?

Obszary takie jak nogi, ramiona czy brzuch łatwo wymasować samodzielnie, choć oczywiście najmilej jest, kiedy masażem uraczy nas bliska osoba, z którą kochamy spędzać czas – skorzystaj z jej pomocy, jeśli doskwiera ci ból kręgosłupa. Oto krótki instruktaż, z którym wykonanie masażu pleców będzie naprawdę proste i efektywne:

Sięgnij po olejek do masażu – nada dłoniom poślizg, by zmniejszyć tarcie, a oprócz tego oczywiście odżywi skórę i utworzy na jej powierzchni warstwę ochronną, zapobiegając nadmiernemu odparowywaniu wody z naskórka. Rozgrzej parę kropli olejku w dłoniach i zacznij delikatnie głaskać plecy. W ten sposób pobudzisz krążenie krwi i okażesz masowanej osobie czułość. Zaangażuj całe dłonie lub same palce. Potem stopniowo zwiększaj nacisk, rozcierając skórę – to pomoże złagodzić ból, który tak często towarzyszy osobom wykonującym pracę na siedząco. Wykonuj posuwiste ruchy po całych plecach, by rozgrzać wszystkie mięśnie. Przedostatnim krokiem jest energiczne (ale nie za mocne) ugniatanie, które służy regeneracji i uelastycznieniu tkanek. Sesję masażu zakończ lekkim oklepywaniem. Zadziała ono uspokajająco i naprężająco.