Serum do włosów

Naturalne serum do włosów to kosmetyk do pielęgnacji, po ktory warto sięgać kilka razy w tygodniu lub w razie potrzeby - obserwując swoje kosmyki i dostosowując oleje do włosów do ich porowatości. Choć serum nie zawiera silikonów, to wspaniale wygładza włosy i domyka łuski, dzięki czemu zyskują dodatkowy blask. Idealnie uzupełnia ono właściwości, jakie wykazują pozostałe kosmetyki do włosów od Czterech Szpaków. W zależności od potrzeb i kondycji włosów pielęgnacyjny rytuał dopełni bogate w oleje i olejki eteryczne serum do włosów nisko-, średnio- lub wysokoporowatych. Zamknięte w szklanej butelce z pipetą, dostępne jest solo oraz w zestawie z odżywką, szamponem w kostce i okrągłą ceramiczną mydelniczką. 

Serum do włosów to zdecydowanie kosmetyk do zadań specjalnych. Jeśli lubisz dbać o swoje kosmyki i chcesz wznieść pielęgnację na wyższy poziom, do ulubionego szamponu i odżywki czy maski dobierz buteleczkę serum, które zaopiekuje się twoimi zmęczonymi końcówkami i zauważalnie poprawi jakość włosa na całej długości. Klucz do sukcesu? Regularność stosowania, naturalne składniki i mądrze opracowana receptura!

Co to jest serum do włosów?

Serum wykorzystuje się, by pomóc włosom w regeneracji, nadać im witalności, blasku i miękkości. Kilka kropel produktu wmasowuje się w skalp, nakłada na całe pasma lub wyłącznie końcówki, w zależności od osobistych potrzeb. Warto pamiętać, że w przypadku stosowania serum less is more – już niewielka ilość produktu wykazuje moce pielęgnacyjne, natomiast w nadmiarze może przetłuścić włosy i sprawić, że będą obciążone. To wyjątkowo wydajny kosmetyk i bardzo cenny element rutyny pielęgnacyjnej – co wspaniałe, coraz więcej osób przekonuje się o jego licznych zaletach. W sklepach znajdziemy je najczęściej w formie olejku w sprayu lub w buteleczce z pipetą, która ułatwia precyzyjną aplikację.

Po co stosować serum do włosów?

Oto korzyści, jakie niesie ze sobą stosowanie serum na włosy:

Włosy stają się mocniejsze i zdrowsze.

Kompozycja składników odżywczych w serum ma za zadanie poprawić kondycję i elastyczność włosów oraz ochronić je przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak np. działanie promieni słonecznych. Oleje i ekstrakty regulują poziom nawilżenia włosa i chronią kosmyki przed nadmierną utratą wody. W dodatku osłaniają je przed uszkodzeniami i działaniem wysokiej temperatury, na przykład podczas suszenia lub prostowania włosów.

Pasma są pobudzone do wzrostu.

Osoby, których problemem są łamliwe, matowe, suche włosy ze skłonnością do nadmiernego wypadania, powinno zaciekawić działanie serum. Wpływa ono bowiem korzystnie na porost włosów i zwiększa ich elastyczność. Stosowane regularnie, stymuluje mikrokrążenie i daje skórze głowy ulgę od stanów zapalnych, przesuszenia i podrażnień. Serum jest więc odpowiednim narzędziem do wzmocnienia włosów osłabionych i regeneracji włosów zniszczonych.

Serum nabłyszcza, wygładza i ułatwia rozczesywanie.

By uzyskać piękny wygląd włosów i równocześnie ułatwić sobie zadanie, zacznij stosować naturalne serum. Docenią je zwłaszcza osoby, których włosy puszą się i plączą, przysparzając im dyskomfortu, gdy przejeżdżają po nich szczotką. Serum na włosach działa wielotorowo – jedną z jego funkcji jest odżywienie i ujarzmienie kosmyków, by były prostsze do ułożenia.

Co wchodzi w skład serum do włosów?

Na recepturę serum składają się przede wszystkim oleje roślinne (kokosowy, awokado, arganowy, sezamowy, kameliowy, ze słodkich migdałów czy pestek winogron), które pełnią funkcję odżywczą oraz ochronną.

Bardzo często na liście składników znajdziemy również olejki eteryczne, które dodatkowo uatrakcyjniają sam rytuał aplikacji – nadają formule przyjemny zapach; szczycą się również wartościami pielęgnacyjnymi: olejek eteryczny cytrynowy łagodzi stany zapalne (np. skóry głowy), lawendowy ogranicza nadprodukcję sebum, a geraniowy normalizuje i tonizuje.

Formuła serum poprawia kondycję włosów również dzięki temu, że wzbogaca się ją ceramidami, maceratami, keratyną, kolagenem, kofeiną czy witaminami, które pozytywnie oddziałują na kondycję włosa, odbudowując pasma i chroniąc je przed nadmiernym wypadaniem.

Czego unikać?

W serum do włosów można napotkać również silikony, SLS, SLES, sztuczne barwniki i syntetyczne kompozycje zapachowe. Formuły, które je zawierają, mogą podrażniać wrażliwą skórę głowy, dlatego nie są polecane osobom ze skłonnościami do reakcji alergicznych i przesuszania.

Serum do pielęgnacji włosów – jakie wybrać?

Jak wszystkie kosmetyki, serum do włosów również należy dopasować do siebie i swoich potrzeb – skupmy się teraz na porowatości kosmyków. Włosy dzielą się na niskoporowate, średnioporowate i wysokoporowate. Przeczytaj opisy poniżej i odkryj, którym jesteś typem oraz jakie serum będzie dla ciebie najlepsze!

Serum do włosów niskoporowatych

W przypadku takich włosów łuski włosa przylegają ściśle do siebie – oznacza to, że pasma są gładkie, połyskujące i zdrowe. Ich posiadacze i posiadaczki mogą zmagać się z trudnościami w uzyskaniu większej objętości kosmyków, a także z nadmiernym przetłuszczaniem skalpu. Serum do włosów niskoporowatych od Czterech Szpaków ma lekką konsystencję i funkcję wzmacniającą, a więc włosy będą po nim silniejsze, bez efektu nadmiaru sebum u nasady. Znajdziesz w nim ekstrakty roślinne, np. zagęszczający macerat ze skrzypu polnego, i drogocenne oleje, na czele z olejkiem arganowym, kokosowym i awokado. A jak pachnie? Rześkim grejpfrutem i kojącą wanilią.

Serum do włosów średnioporowatych

To najczęściej występujący typ włosów. Są one narażone na zmatowienie i rozdwajanie końcówek, ale za to dość łatwo jest w ich przypadku uzyskać większą objętość pasm. Nie są zniszczone, ale mają skłonność do wypadania. Nasze Serum do włosów średnioporowatych jest idealnie dostosowane do tego rodzaju kosmyków, bo używane regularnie stymuluje wzrost włosów i nawilża je – to za sprawą wzmacniającego oleju ze słodkich migdałów, nawilżającego maceratu z jagód goji i uelastyczniającego oleju makadamia. To serum roztacza bardzo przyjemne, różane nuty.

Serum do włosów wysokoporowatych

Ten rodzaj włosów charakteryzuje się szeroko rozchylonymi łuskami, a więc szorstkością, suchością, łamliwością, tendencją do puszenia i skręcania się. W ich przypadku należy skoncentrować się na głębokim odżywieniu i regeneracji. Dlatego nasze Serum do włosów wysokoporowatych wyposażyliśmy w rozmaite oleje roślinne, które zaopiekują się ich sztywną strukturą: olej z krokosza barwierskiego stymuluje wzrost włosów, olej z kiełków pszenicy wygładza je, a olej z pestek arbuza sprawia, że włosy nie tracą wody w nadmiarze. Fanom zapachu lawendy na pewno przypadnie do gustu!

Serum na końcówki

Serum do włosów Eukaliptus Cytrynowy jest świetny na zniszczone końcówki, które często mają kontakt z wysoką temperaturą i poddawane są rozjaśnianiu. Oprócz regularnego przycinania i stosowania odżywek, polecamy powierzyć je serum skomponowanemu przez Cztery Szpaki. Olejki z nasion brokułu i ryżu odżywiają włosy, laurynian izoamylu czyni je jedwabiście gładkimi, a skwalan zapewnia im osłonę przed uszkodzeniami.

Etapy pielęgnacji oraz jak stosować serum do włosów

W pierwszej kolejności należy zadbać o czystość włosów. Użyj szamponu, który usunie nadmiar sebum, zanieczyszczenia i bakterie ze skóry głowy. Następnie nałóż na wilgotne włosy odżywkę lub maskę, a po kilku minutach zmyj. Pomogą Ci rozczesać włosy i nadadzą im zdrowy blask oraz miękkość. Kosmetyki, po które jeszcze możesz sięgnąć, to specjalne wcierki lub peelingi do skóry głowy.

Nieważne, czy masz włosy suche, czy przetłuszczające się – serum nawilżające bardzo im się przyda, by poprawić kondycję włosa, zapobiegać jego łamliwości oraz rozdwajaniu się końcówek. Przy regularnym stosowaniu odżywki i serum do włosów dostrzeżesz, że pasma stają się bardziej podatne na układanie, zdrowsze i dużo silniejsze.

Co ciekawe, serum daje efekty już przy stosowaniu go raz lub dwa razy w tygodniu – w bardzo niewielkiej ilości, na sucho lub mokro, na całe pasma, skórę głowy lub same końcówki. Dobierz odpowiednią metodę do swoich upodobań, ale przede wszystkim pamiętaj, że zaledwie parę kropli potrafi zdziałać cuda, więc nie ma potrzeby nadmiernego olejowania włosów u nasady.