Olejki do ciała

Fani naturalnych kosmetyków lubiący łatwość aplikacji i błyskawiczną wchłanialność powinni sięgnąć po superlekkie olejki do ciała, nazywane również inaczej suchymi olejkami. Podstawę kosmetyku stanowią olej kokosowy i ojoba, a potem wszystko zależy już od tego, na co tylko mamy ochotę pod kątem zapachu. Do wyboru jest między innymi Lawenda i Ylang-ylang, Neroli i Mandarynka, a może Śliwka i Wanilia? Warto zanurzyć się we wszystkie szpakowe propozycje i wybrać swojego ulubieńca. Już kilka kropel olejku sprawi, że skóra będzie wypielęgnowana i nawilżona, a ciało zrelaksowane i rozpieszczone. 

Odżywcze, pachnące i relaksujące – olejki do ciała to coś, czego nie może zabraknąć w twojej kosmetyczce, jeśli chcesz kompleksowo (i niezwykle łatwo) zaspokoić potrzeby swojej skóry. Formuły od Czterech Szpaków nie tylko zadbają o jej kondycję, jędrność i młody wygląd, ale też dostarczą ci frajdy z codziennych self care'owych chwil. To proste!

Naturalne olejki, czyli co w składzie piszczy

Naturalny olej do ciała to kosmetyk, którego korzenie sięgają czasów starożytności. W antycznej Grecji powszechnie stosowano oliwę z oliwek, w Indiach – olej sezamowy, a w Egipcie – arganowy. Te i inne oleje (do bardziej popularnych zaliczają się: kokosowy, jojoba, ze słodkich migdałów i awokado) do dziś ceni się za bogactwo witamin i antyoksydantów, a także ich silnie regenerujące właściwości. W formułach najczęściej znajdziemy oleje z pestek owoców i nasion roślin (np. śliwki, arbuza, winogron, słonecznika), a także orzechów. Olejek do ciała może być dodatkowo wzbogacony olejkiem eterycznym, by oprócz twojej skóry zrelaksować także umysł, gdy z uczuciem masujemy ciało.

Olejki do ciała – na co pomogą?

Naturalne olejki do ciała mają szerokie zastosowanie. Oto kilka problemów, z którymi możesz się do nich zwrócić:

Szorstka skóra

Oleje to uniwersalny, niezawodny, wprost idealny kosmetyk do pielęgnacji ciała. Serwują skórze odżywienie, nawilżenie i ukojenie. Wmasowane w ciało bezpośrednio po kąpieli, na wilgotną lub całkowicie mokrą skórę, bardzo szybko się wchłaniają i równie prędko dostarczają ciału bomby składników odżywczych. Pomagają na uporczywą suchość, szorstkość, drobne ranki, podrażnienia, wiotkość i szary koloryt.

Zniszczone paznokcie

Olejki działają regenerująco i wzmacniająco na suche skórki wokół paznokci oraz samą płytkę, zmęczoną ciągłymi zabiegami manicure i pedicure. Natłuszczone paznokcie nabiorą estetycznego wyglądu i przyjemnej gładkości. Moce ochronne olejków okażą się nieocenione w chłodniejszych okresach, kiedy wiatr i niskie temperatury wystawiają na próbę warstwę hydrolipidową skóry dłoni.

Stres i napięcie

Dotykają każdą i każdego z nas. By uwolnić się od negatywnych emocji i rozluźnić ciało, do masażu wykorzystaj naturalny olejek (a najlepiej poproś, by ktoś bliski – jak partner czy siostra – poświęcił chwilę czasu na taką sesję z tobą). Formuły z olejkami eterycznymi, np. lawendowym, cytrynowym, waniliowym czy różanym (opcji jest mnóstwo!), rozbudzają zmysły, redukują napięcie w mięśniach i pomagają wyciszyć się po ciężkim dniu.

Włosy bez życia

Naturalne olejki sprawdzą się również w pielęgnacji włosów. Podczas zabiegu olejowania włosy zyskują zdrowy blask, stają się odżywione, wzmocnione, miękkie i mniej podatne na łamanie oraz rozdwajanie końcówek. Jeśli posiadasz matowe kosmyki pozbawione witalności, z tendencją do wypadania i puszenia się, to koniecznie sięgnij po buteleczkę ulubionego olejku.

Naturalny olejek do ciała – jaki wybrać dla mojej skóry?

W pielęgnacji ciała liczą się jakość używanego produktu oraz regularność stosowania. O to pierwsze dbają oczywiście Cztery Szpaki i ich niesamowicie lekkie, maksymalnie odżywcze formuły tworzone metodą rzemieślniczą. Olejki rekomendujemy tak naprawdę dla każdego rodzaju skóry, która potrzebuje odrobiny czułości. Ze względu na swoje intensywne działanie odżywcze i naturalne składy są świetnym wyborem zwłaszcza dla skóry skóry suchej, skóry dojrzałej i skóry wrażliwej.

Jeśli kochasz energetyzujące, cytrusowe, rześkie nuty, sięgnij po odświeżający Eukaliptus Cytrynowy z olejem winogronowym lub uelastyczniające Neroli i Mandarynkę ze wzmacniającym olejem buriti.

A może szukasz kojących, ciepłych, słodszych nut? Rozluźniające Lawenda i Ylang z przeciwzapalnym olejem jojoba oraz przytulające Śliwka i Wanilia z przeciwstarzeniowym olejem abisyńskim będą w sam raz.

By dodać nieco pikanterii i uczucia do swojej pielęgnacji, wypróbuj bestsellerowy olejek do masażu Miłość o unikalnym zapachu grejpfruta, paczuli i ylang-ylang. Jest wspaniałym narzędziem do aromaterapii i znakomitym umilaczem chwil bliskości.

Nie zapomnieliśmy też o najmłodszych – superłagodną, zmiękczającą Kaczuszkę polecamy już od pierwszego dnia życia maluszka, na przykład do kąpieli.

Jak stosować naturalne olejki?

Naturalny olejek jest bardzo wdzięcznym kosmetykiem, bo daje szybkie efekty przy użyciu niewielkiej ilości produktu. Parę kropli (lub pompek, w zależności od wielkości powierzchni, którą chcesz się zaopiekować) rozprowadź na dłoniach i rozetrzyj, by lekko ogrzać olej, a następnie wmasuj go tam, gdzie potrzebujesz: nogi, uda, pośladki, ramiona, pięty, łokcie, brzuch – tak naprawdę sky is the limit, więc aplikuj go w taki sposób i w takich miejscach, gdzie lubisz (byle zewnętrznie :)). Forma aplikacji na sucho zapewnia bogate odżywienie, które jest odczuwalne na skórze, gdyż tworzy na jej powierzchni aksamitny film. Jeśli jednak wolisz efekt lekkości, wetrzyj olejek w zwilżoną wodą skórę. Dzięki temu efektywniej się wchłonie i nie pozostawi tłustej warstwy.

Warto pamiętać, że olejki potrafią także wzmacniać działanie innych produktów. Zaaplikowane na krem, balsam czy peeling chemiczny tworzą warstwę ochronną, dzięki której nawilżenie i substancje odżywcze zostają „zamknięte” w skórze – należy jednak pamiętać, że niektóre oleje są uznawane za komedogenne, czyli mogą powodować wypryski (jak np. kokosowy). Tego typu formuły lepiej przeznaczyć do pielęgnacji ciała aniżeli do twarzy.