Olejki do brody

Pielęgnuje zarost, nabłyszcza go i zmiękcza, a w dodatku działa kompleksowo, dlatego będzie idealnym produktem dla wielbicieli kosmetycznego minimalizmu. Olejek do brody to podstawowy kosmetyk każdego szanującego się brodacza. Stosuj go do codziennej pielęgnacji brody, by nawilżyć włosy, nadać im połysk i zapewnić zdrowy wzrost. Starannie dobrane naturalne składniki pozwolą także zredukować swędzenie skóry twarzy i zapewnią jej substancje odżywcze.

Na rynku znaleźć można olejki o przeróżnych właściwościach, które uczynią twoją brodę błyszczącą, miękką, sprężystą i bujną. Kosmetyki do pielęgnacji zarostu powinny zawierać najwyższej jakości naturalne olejki, by pobudzić jego wzrost i odżywić włosy. Czy olejek do brody to must-have dla mężczyzny?

Czy trzeba odżywiać zarost?

Broda to włosy. Jeśli te na głowie starasz się nawilżać i zdecydowanie stronisz od efektu rozdwojonych końcówek, to równie pieczołowicie powinieneś dbać o swój zarost. Oprócz zachowania właściwej higieny i regularnego mycia zarostu, warto stosować olejek do brody, zwłaszcza jeśli planujesz ją zapuszczać. Olejek wygładza strukturę włosa i zapobiega wypadaniu włosów, równocześnie dbając o jędrność skóry, jako że jest bogaty w substancje odżywcze. Właściwe nawilżenie brody powinno być misją i celem każdego brodacza, który chce utrzymać w doskonałej kondycji zarost oraz skórę. Jeśli zastanawiasz się, co właściwie daje olejek, to przede wszystkim pomaga, gdy włosy są słabej kondycji i nie widzisz postępu obserwując wzrost brody. Taki kosmetyk również nadaje włosom elastyczności, sprężystość i schludny wygląd.

Jak stosować olejek do brody?

Olejek do pielęgnacji brody jest prosty w użyciu. Ale zanim go zaaplikujesz, przede wszystkim dokładnie umyj brodę mydłem lub szamponem. To niezwykle istotne, by zmyć z włosów resztki jedzenia, a także inne zanieczyszczenia i bakterie, dla których takie środowisko jest więcej niż sprzyjające. 

Kiedy broda jest już czysta, nanieś na lekko wilgotny lub całkowicie osuszony zarost swój ulubiony olejek. Wystarczy zaledwie parę kropel olejku do brody. Wyciśnij je na dłonie pipetą, a następnie wmasuj produkt palcami. Następnie możesz użyć grzebienia, by przeczesać włosy, co pozwoli ci równomiernie rozprowadzić olejek.

Niektóre olejki do brody różnią się stopniem wchłanialności. Cięższe, treściwe formuły lubią osadzić się na włosach, co może przysparzać ci lekkiego dyskomfortu. W takim wypadku po prostu nakładaj na brodę mniejszą ilość olejku lub zaopatrz się inny – taki, który szybko schnie i jest lżejszy.

O czym pamiętać przy pielęgnacji brody?

Najlepszy cyrulik powie ci, że...

Regularność to klucz do sukcesu. Olejek do brody jest skutecznym kosmetykiem, pod warunkiem że stosuje się go nie tylko od święta. Stwórz swoją własną, nawet pięciominutową rutynę, której będziesz przestrzegał codziennie – np. po wieczornym prysznicu.

Przycinaj włosy co miesiąc lub dwa. Chcąc zapuścić brodę, należy dbać o jakość zarostu. Jeśli widzisz, że końcówki są rozdwojone, suche i łamliwe, trzeba je obciąć. Dzięki temu broda nabierze lekkości i schludniejszego, zdrowego wyglądu.

Nie używaj plastikowych szczotek. Ich ząbki mogą szarpać brodę i naruszać łuski włosów. Lepszym wyborem będzie np. drewniana szczotka z włosiem naturalnym (lub jego wegańskim odpowiednikiem). Zapewni ona bardziej komfortowe, delikatniejsze czesanie.

O tych zasadach powinien pamiętać każdy drwal!

No i oczywiście – zwróć uwagę, by dla swojego zarostu wybrać wysokiej jakości, sprawdzony, naprawdę dobry olej do brody. Krótki skład, doskonale przebadane składniki i pochlebne opinie innych osób pomogą ci dokonać najlepszego wyboru.

Jaki olejek do brody wybrać?

Najlepszy olejek do brody to taki, który ma formułę pełną składników aktywnych

Dobry olejek do brody to także wysokiej jakości olejki roślinne, składające się na całą recepturę. To może być olejek rycynowy, arganowy, z pestek winogron albo olejek jojoba, który zapewnia właściwe nawilżenie skóry poprzez hamowanie utraty wody z naskórka.

Naturalne olejki eteryczne są miłym dodatkiem zapachowym, dzięki któremu rutyna pielęgnacji brody staje się czymś więcej niż zwykłym obowiązkiem. Przyjemny zapach ma moce aromaterapeutyczne, potrafi ukoić nerwy i zrelaksować głowę. Jeśli masz bardzo wrażliwą skórę, substancje zapachowe mogą ją podrażnić i wywołać nieprzyjemne uczucie swędzenia; by uniknąć przykrych niespodzianek, najpierw zrób na przedramieniu próbę uczuleniową, nim nałożysz produkt w okolicach twarzy.

Olejek Brodomir z Mydlarni Cztery Szpaki szybko wchłania się w strukturę włosa. Na liście jego składników ujrzysz najwyższej jakości, w pełni naturalne olejki: olejek arganowy, rycynowy, konopny, jojoba, z orzechów makadamia i ze słodkich migdałów. Olejki eteryczne z lawendy, cedru i drzewa różanego rozluźnią każdego brodacza