Kalendarz Ptaki 2023

119,00 PLN
Ocena:
100 % of 100

Kalendarz Ptaki 2023 to projekt wyjątkowy zarówno pod względem artystycznym, ideowym, jak i użytkowym. Po pierwsze i najważniejsze - kalendarz pomaga. Dochód z jego sprzedaży zasili konto Komitetu Ochrony Orłów, by organizacja mogła pomagać tym dzikim, wspaniałym stworzeniom. W dodatku jest piękny, w stu procentach autorski i świetnie się prezentuje w każdym wnętrzu. 

Czy wiesz, że szpak po łacinie to Sturnus Vulgaris? Szpak zwyczajny. Nam to by się jednak marzył dopisek Fraternus. Braterski. Bo Cztery Szpaki to niezwykle braterskie ptaki, a pomoc swoim gatunkowym przyjaciołom traktujemy nie jako opcję, ale obowiązek. 

Ogromny sukces kalendarza Ptaki 2022 i zawrotna suma 40 000 PLN z jego sprzedaży (która w całości powędrowała do Komitetu Ochrony Orłów) sprawiły, że edycja na rok 2023 powstać po prostu musiała. 

I jest. Ptaki 2023 to projekt niezwykły i w stu procentach autorski. Pomysłodawcą i koordynatorem akcji jest Ojciec Założyciel Czterech Szpaków - Tomek Kudaszewicz, przepiękne grafiki wziął na siebie nasz niezastąpiony ilustrator Przemek Sokołowski, a dawkę wiedzy w postaci opisów poszczególnych ptaków zaserwował Paweł Mirski (Instytut Biologii UwB, wiceprezes Komitetu Ochrony Orłów). Ze środka dowiecie się przykładowo czy samotnik naprawdę jest samotny. Albo który z ptaków żyje w norce. Który z nich to największy cwaniak. A który (a propos cwaniaka) waży tyle, ile kultowy piątak. 

Karty kalendarza (wydrukowane na grubym, pięknym papierze) w przyszłości mogą posłużyć również jako designerski plakat. 

Całkowity dochód ze sprzedaży kalendarza ponownie zasili konto KOO, aby organizacja mogła kontynuować, a nawet rozszerzać swoje działania. Dzięki ostatniej akcji  udało się naprawić gniazda rybołowa i bociana czarnego, zabezpieczyć repelentami gniazda bociana czarnego przed drapieżnictwem kuny oraz wydzierżawić śródleśne stawy przy gnieździe rybołowa, aby zapewnić mu spokój w czasie lęgów. 

Ale to nie wszystko, bo część środków przeznaczono na wkład własny do mniejszych, lokalnych projektów ochrony przyrody i edukacji przyrodniczej. Dofinansowano też transmisje online z gniazd ptaków szponiastych, dostępnych na kanale YouTube Komitetu, aby każdy mógł podziwiać te piękne ptaki w ich naturalnym środowisku.

Z ptasiego na ludzki: dziękujemy! I zachęcamy do zakupu kolejnej edycji. Wręcz sobie, wręcz komuś bliskiemu, spraw pod choinkę. I pomagaj!

 

Szczegóły

Format: B3  

Copyright: Przemysław Sokołowski, Paweł Mirski 

Pomysłodawca i koordynator akcji: Tomasz Kudaszewicz - założyciel Mydlarni Cztery Szpaki

Wydanie I

Nakład 2000 egzemplarzy

 

Koszt wysyłki kalendarza jest wliczony w jego cenę

 

Regulamin akcji charytatywnej "Kalendarz Ptaki 2023"

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać opinie. Zaloguj się lub załóż konto
Idealnie pasuje do
Inni kupili także